Новости

sov
04 Feb
0

„Совршен ден“ за Денот на вљубените и виното

Драги наши, И оваа година е време за „Совршен ден“ за Денот на вљубените и виното, во организација на Вашите „Тамаро“ маркети. Оваа година, како што доликува, каде што е љубовта, таму е и чашата убаво вино. Заедно со нашите ...

Повеќе
tamarofinale1
30 Dec
0

Блокирана улицата „7-ми ноември“ – заврши „Сладок декември“ со „Тамаро“ и „Кандит“ чоколадите

Со комплетна блокада на улицата „7-ми ноември“ во Охрид поради огромниот број посетители, заврши „Сладок декември“ со „Тамаро“ и „Кандит“ чоколадите. Најсреќен беше Александар Протугеров кој освои неверојатни 95 килограми вкусна „Кандид“ чоколада, односно чоколада колку што е самиот тежок. ...

Повеќе
popUP-kandit
07 Dec
0

ИНФО: „Сладок декември“ со „Тамаро“ и „Кандит“ чоколадите

„Тамаро“ маркети ја продолжуваат традицијата и супер-успешните акции кои ги подготвуваат за своите потрошувачи. Овој пат засилени од највкусните „Кандит“ чоколади, тие ја подготвуваат акцијата „Сладок декември“, која минатата година беше одлично прифатена од страна на купувачите. – Имаме супер-атрактивни ...

Повеќе
popUP-kandit
28 Nov
0

Наградна игра сладок Декември

ПРИЈАВУВАЊЕТО Е ЗАВРШЕНО !

Повеќе
t2
14 Nov
0

Прво место за Anabella

На тортијадата одржана во Хотел Ривиера од страна на здужението на жени “Бисера“ победи Anabella (by Tamaro) со драстична разлика од 82 гласа за 1во место, 36 гласа за второ место Во професионалци се натреваруваа 7 слаткарници од кои: Гордана, ...

Повеќе
tamaro6prenos2-640x360
12 Nov
0

Повторно саботно купување со Супер радио во „Тамаро“

Верните купувачи во „Тамаро“ маркетите денес повторно имаа можност да го искористат најповолното саботно пазарење, но и проверената забава и секако промоцијата на производите во „Тамаро 6“ кај поранешната фабрика „Братство“, на улицата „7-ми ноември“. Екипата на Супер радио до ...

Повеќе
0-02-05-3564210cd10c3e961677794fc25c63008913af62959ae50ed3bdf78afa34aea3_full
23 Oct
0

Сребрен медал за „Тамаро“ на Првиот меѓународен гастрономски натпревар

Пофалница и сребрен медал освои Илија Тодоровски од „Тамаро Кујна“ на Првиот меѓународен гастрономски натпревар, кој се одржа на Скопски саем во Скопје. Тодоровски се натпреваруваше во категоријата за приготвување на пилешко месо. Неговиот специјалитет беше пилешко месо во сос ...

Повеќе
tamarogastro1-640x360
19 Oct
0

„Тамаро“ генерален покровител на Првиот меѓународен гастрономски натпревар „Македонија 2016”

Охридските „Тамаро Маркети“ беа генерални покровители на Првиот меѓународен гастрономски натпревар „Македонија 2016”, кој се одржа на Скопски саем. – „Тамаро маркетите“ за прв пат учествуваа на еден ваков настан. Вечерва претставници на „Тамаро“ ќе го доделат Златниот медал на ...

Повеќе
tamarokostozglobna2
16 Oct
0

„Грандисима Мортадела“ на „Тамаро“ ја пробаа и во охридската специјална болница

Како што беше најавено, покрај забавен карактер, акцијата на охридските „Тамаро“ маркети имаше и хуманитарен карактер. Дел од „Грандисима Мортаделата“ на „Тамаро“ денес ја пробаа и во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ во Охрид. Екипа на „Тамаро“ ...

Повеќе
tamaromortadelafinale2
11 Oct
0

„Тамаро“ ја претстави „Грандисима Мортаделата“

Во „Тамаро 7“ маркетот во населбата „Бејбунар“ синоќа беше претставена и дегустирана „Грандисима Мортаделата“, долга неверојатни 4. метри, изработена од страна на Месната индустрија „Билјанови“ од Струга. Многу забава, натпревари за посетителите, но и хуманитарен дел организираа охридските „Тамаро“ маркети, ...

Повеќе
123