Новости

tamaronestle
04 Jul
0

Уживајте во летото со „Тамаро“ и Nescafe – Време е за 1.406 подароци!

Летото е во полн ек, а со него и промоциите и настаните кои за своите верни купувачи ги организираат водечките во Охрид и регионот „Тамаро“ маркети. – До 15-ти август купете Nescafe класик, Nescafe 3 во 1 или други Nescafe ...

Повеќе
klimentsrbinoski2
28 Apr
0

„Тамаро“ маркетите се пример за добра проценка на патот на успехот

„Тамаро“ маркетите ја започнаа успешната приказна на градење на посебен бренд од 1997 година. Денес важат за еден од лидерите на пазарот на локално и регионално ниво. Деновиве брендот „Тамаро“ одбележува 20 години од постоењето на пазарот. Со над 16 ...

Повеќе
majo
28 Apr
0

Отсега деликатесниот квалитет и под наш бренд! Пристигна Тамаро Мајонезот!

Отсега деликатесниот квалитет и под наш бренд! Пристигна Тамаро Мајонезот!  

Повеќе
tamarolimit11
11 Apr
0

Отворен „Тамаро ЛИМИТ“, нов Хард дисконт во Охрид

Охридски ланец маркети „Тамаро“, од денес за своите купувачи нуди нова поволност и најавува нов бренд, Хард дисконт.   Станува збор за маркет со лимитиран број производи, кои ќе се продаваат по исклучително ниски цени.   Како што велат од ...

Повеќе
polufinalebilet
30 Mar
0

Во продажба билетите за полуфиналето на Ohrid SUPERSTAR

Пуштени во продажба билетите за полуфиналето на Талент шоуто Ohrid SUPERSTAR. – Билетите ќе можат да се набават во Music Shop ZZ Top, „Тамаро 5“ маркетoт на Булевар „Туристичка“ кој работи 24 часа и во студиото на Супер радио. Со ...

Повеќе
ohridsuperstargrupa22
15 Mar
0

Втора прелиминарна аудиција на Ohrid SUPERSTAR (Фото)

Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид денес се одржа втората прелиминарна аудиција со вториот дел од кандидатите пријавени за Талент шоуто Ohrid SUPERSTAR. – Денес имавме уште еден фантастичен ден исполнет со СУПЕР дружење со нашите нови пријатели ...

Повеќе
ohridsuperstar4
15 Mar
0

Објавена снимката од првата аудиција за Талент шоуто Ohrid SUPERSTAR (Видео)

Откако во саботата се емитуваше премиерно на програмата на Регионалната О2 телевизија, од денес на YouTube е достапна снимката од првата од двете прелиминарни аудиции со кандидатите пријавени за Талент шоуто Ohrid SUPERSTAR. – На првата и втората прелиминарна аудиција ...

Повеќе
sov
04 Feb
0

„Совршен ден“ за Денот на вљубените и виното

Драги наши, И оваа година е време за „Совршен ден“ за Денот на вљубените и виното, во организација на Вашите „Тамаро“ маркети. Оваа година, како што доликува, каде што е љубовта, таму е и чашата убаво вино. Заедно со нашите ...

Повеќе
tamarofinale1
30 Dec
0

Блокирана улицата „7-ми ноември“ – заврши „Сладок декември“ со „Тамаро“ и „Кандит“ чоколадите

Со комплетна блокада на улицата „7-ми ноември“ во Охрид поради огромниот број посетители, заврши „Сладок декември“ со „Тамаро“ и „Кандит“ чоколадите. Најсреќен беше Александар Протугеров кој освои неверојатни 95 килограми вкусна „Кандид“ чоколада, односно чоколада колку што е самиот тежок. ...

Повеќе
popUP-kandit
07 Dec
0

ИНФО: „Сладок декември“ со „Тамаро“ и „Кандит“ чоколадите

„Тамаро“ маркети ја продолжуваат традицијата и супер-успешните акции кои ги подготвуваат за своите потрошувачи. Овој пат засилени од највкусните „Кандит“ чоколади, тие ја подготвуваат акцијата „Сладок декември“, која минатата година беше одлично прифатена од страна на купувачите. – Имаме супер-атрактивни ...

Повеќе
123